Fotel uszak Bernard

Fotel Tapicerowany Uszak Bernard, Wygoda Jego Wysokości

Komfortowy w użytkowaniu, ale jednocześnie bardzo elegancki. Idealnie komponuje się z wnętrzem sypialni, jadalni, przedpokoju, gabinetu, a przede wszystkim salonu. Wygodny i miękki fotel tapicerowany uszak Bernard ozdobi klasyczną jak i designerską powierzchnię w Twoim domu. Wykonany z miękkiej tkaniny i drewnianego stelaża posłuży Ci na wiele lat. Pozwól się do niego przekonać.

ŁYK HISTORII DOTYCZĄCEJ USZAKÓW

Nóżki z drewna, wygodne siedzisko, pozwalające na dłuższy spoczynek w jednym miejscu. Charakterystyczne szerokie oparcie zakończone swoistymi uszami, wypustkami występującymi tylko i wyłącznie przy tym modelu fotela. Uszaki, to chroniące Twoje plecy meble, które w naszym kraju wzbudzają największe zaufanie.

Projekt tego niepowtarzalnego modelu zrodził się najprawdopodobniej w Anglii. Zwane „wingback chair” stały się sławne w mroźnych kamienicach, które ogrzać był w stanie sporych rozmiarów kominek. W tych surowych warunkach pojawiło się zapotrzebowanie na siedzisko, którego oparcie osłaniane byłoby specjalnymi listwami. W ten sposób można było uniknąć przeciągów nękających plecy domownika. Stąd w języku potocznym pojawiły się określenia dotyczące skrzydeł czy też uszów.

BUDOWA, CZYLI SEKRET MISTRZÓW KOMFORTU

Fotel tapicerowany uszak Bernard przypomina swego rodzaju tron. Takie stylizowane siedziska były wykorzystywane na dworze Ludwika XIV. Były wygodne, piękne i  dostosowane dla użytkowników o wysokim statusie społecznym. Charakterystycznymi elementami dla uszaków są już wcześniej wspomniane uszy, ale także wysoko umiejscowione podłokietniki oraz drewniane nóżki.

Wróćmy do wspomnianych wypustek na oparciu. Mogą być skierowane w dowolną stronę, jednak ich funkcja pozostanie zawsze taka sama. Mają chronić przed przeciągami, a poza tym stanowią idealną podporę dla bezwiednie opadającej głowy, kiedy użytkownikowi fotela najprościej rzecz ujmując, przysypia się.

STYLOWY BERNARD DLA TWOJEGO SALONU

Kolejnym elementem, który jest charakterystyczny dla uszaków są nóżki. W przypadku fotela tapicerowanego uszak Bernard widać zdecydowanie, że nóżki nie należą do najkrótszych. Takie też było zamierzenie producentów, gdyż meble na krótkich nóżkach zdają się być przytłaczające, ciężkie, ale też przytulne. Jednak znakiem rozpoznawczym klasycznych uszaków są nogi dłuższe, często ozdobione np. lwią łapą.

Na tę chwilę do najbardziej popularnych form nóg są te toczone, w całości składające się z drewna. Zwężane są ku dołu, dodają lekkości i tak jak w przypadku fotela Bernard – zwracają się ku skandynawskiej prostoty. Dostępne są w wielu barwnych odmianach, dzięki czemu klient ma możliwość dobrania bardzo indywidualnego modelu, pasującego do danego salonu.

TROCHĘ RETRO STYLU NIKOMU NIE ZASZKODZIŁO

Fotel uszak Bernard poprzez swoją stylistkę nawiązuje nieco do klimatu retro. Bliżej mu do klasyki niż do designerskich nurtów nowoczesności. Jego wymiary to szerokość całkowita – 72 cm, wysokość całkowita – 108 cm, głębokość całkowita – 82 cm, szerokość siedziska – 50 cm, głębokość siedziska – 52 cm, wysokość oparcia – 75 cm. To wysoki fotel z wysoko umiejscowionymi podłokietnikami.

Za sprawą tych wielu cech ten model, dzięki swojej uniwersalności powinien dopasować się niemal do każdego wnętrza w polskich domach. To nie tylko wybitna stylizacja, ale komfort w najlepszym wydaniu. Wszystko za sprawą wypełnienia siedziska i oparcia pianką poliuretanową oraz pasami gumowymi.

Uszaki to fotele, które są hitem ostatnich lat. Możliwość doboru wielu kolorowych tkanin od odważnych wzorów po te najbardziej klasyczne w dużej mierze będą mogły odmienić stylizację każdego salonu. Jednak nie zewnętrzna strona tego mebla jest najważniejsza, a jego wypełnienie i często wspominane uszy, co wszystko składa się na poczucie komfortu. Taki błogi nastrój pozwoli na odpoczynek, o który w dzisiejszych czasach naprawdę trudno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *