zabawa z dzieckiem

3 kreatywne pomysły na zabawy z dzieckiem

Bywają takie chwile, gdy praca i obowiązki nieubłaganie Cię gonią, a Twoje znudzone dzieci bezczynnie patrzą się w ekran telewizora. Spędzanie czasu przed telewizją nie jest najlepszym sposobem na relaks, szczególnie dla najmłodszych, dlatego warto inaczej zagospodarować czas swoich pociech. Poniżej znajdziecie pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem.

 

1) Zabawa na dworze

Jednym z najlepszych pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem jest wyjście na dwór. W parku lub lesie możecie puścić wodze fantazji i bawić się dosłownie we wszystko – zbieranie liści, szukanie czterolistnej koniczyny, odnajdywanie gatunków roślin czy nasłuchiwanie odgłosów wydawanych przez ptaki. Poza korzyścią płynącą ze ciekawego spędzenia czasu wśród zieleni, poprzez przebywanie na dworze dostarczamy naszemu ciału odpowiedniej dawki witaminy D i tlenu przyczyniając się do jego prawidłowego rozwoju i regeneracji.

 

2) Jak bawić się z maluchem kiedy za oknem szaruga?

Jeśli jednak nie mamy możliwości wyjścia na zewnątrz, pozostaje nam korzystanie z zabaw, w które możemy bawić się w domu. Jedną z nich jest szeroko rozumiane tworzenie. Może to być rysowanie lub malowanie laurek lub portretów, wycinanie i klejenie papierowych witraży lub mozaiki lub ułożenie własnego komiksu. Najprostszą zabawą z użyciem kartki i kredek jest odrysowanie własnej ręki i pokolorowanie jej na ulubione kolory oraz wzory. Inną ciekawą i kreatywną zabawą jest wycinanie serwetek z papieru. Najpierw składamy kartkę A4 dwa razy na pół, a potem nożyczkami w utworzonym wycinku papieru wycinamy różne kształty. Otwarta kartka uformuje piękną i oryginalną papierową serwetkę.

 

3) Nauka poprzez zabawę

Na pewno Twoje dziecko ma zbiór książek ułożonych zwyczajnie na półkach lub szafkach. Zaproponuj wspólne organizowanie biblioteczki, w której książki zostaną ułożone alfabetycznie, według tytułów lub tematów. Wytnijcie z papieru indeksy i opatrzcie każdą książkę kartą biblioteczną. Z taką biblioteczką żadne dziecko nie oprze się pokusie sięgnięcia po lekturę i zaczytania się w niej.

 

———-
Zdjęcie: pixabay.com/Unsplash
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *