nauka szycia - guzik z nitką i igłą

Jak nauczyć się szyć?

Prawdopodobnie większość kobiet była w sytuacji, kiedy po kupieniu jakiejś części garderoby stwierdziła, że jednak nie leży tak dobrze, jak się wydawało na początku i warto by ją trochę przerobić. W takiej chwili chyba każda marzy o własnej maszynie i umiejętności szycia.

Czy nauka szycia jest trudna? Jak szybko można zabrać się za szycie ubrań? To wszystko oczywiście kwestia indywidualna, jednak na pewno warto do nauki warto się dobrze przygotować. Jak to zrobić?

Przede wszystkim należy wygospodarować kąt, w którym postawi się maszynę do szycia (to naturalnie rzecz niezbędna) i inne potrzebne materiały. Ważną rzeczą są odpowiednie – ostre nożyczki, ponieważ te tępe mogą skutecznie zrazić do dalszych prób nauki fachu. Niezbędne są także nici w różnych kolorach – z czasem okaże się, że róż czy czerwień mają wiele odcieni i kolekcja nici będzie się znacząco powiększać.

Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie od czego zacząć naukę? Po zakupie maszyny i uzbrojeniu się w dużą dozę cierpliwości, warto rozpruwać i zszywać na nowo niepotrzebne ubrania. Dobrze poświęcać możliwie najwięcej czasu na szycie. Takie ćwiczenia z czasem przyniosą efekty. Ważne jest także, aby odpowiednio dobrać materiał do nauki – warto zacząć od bawełny.

Podstawową kwestią przy nauce szycia, jest duża ilość ćwiczeń. Tylko trening może być gwarancją tego, że z czasem szycie przestanie być tylko w sferze nieosiągalnych marzeń, a będzie można przerabiać własne ubrania. Kto wie, może po pewnym czasie uda się także uszyć coś samodzielnie od podstaw?
———-
Zdjęcie: pixabay.com/stevepb
CC-License: CC0

One thought on “Jak nauczyć się szyć?

  1. Wiadomo bez ćwiczeń nie ma szans na opanowanie szycia jak i każdej innej umiejętności, ja zaczęłam niedawno ale dzięki nauce z przepisnaszycie już widzę bardzo fajne rezultaty, wiadomo zaczynam od podstaw, nie ma się co na jakieś cuda porywać bo tylko można sobie nerwów napsuć a nie o to przecież w tym wszystkim chodzi, nie zapominajmy że ta nauka to ma być przede wszystkim przyjemność i relaks, ale z pomocą przepisnaszycie o to nietrudno 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *