11

Jak podziękować rodzicom za ślub?

Rodzice na ślubie dzieci – ważny element ceremonii

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ślub dziecka należy do największych przeżyć dla rodziców. To dla nich zakończenie etapu życia związane z oddaniem ich dorosłych dzieci całkowitej niezależności biograficznej. I nieważne, czy ślub ten bierze dwudziestoletnie, czy czterdziestoletnie dziecko, wzruszenia są zawsze silne i wymagają celebracji Młodej Pary. Warto zadbać o ten moment wspólnego świętowania dokumentując go wyjątkowym prezentem na całe życie.

 

Grawerowana wdzięczność

Wielu specjalistów w dziedzinie organizacji ślubów doradza dwuczłonowy prezent od Młodej Pary dla Rodziców, a mianowicie kwiaty i pięknie grawerowaną pamiątkę z inskrypcją słowną. Kwiaty to symbol świeżości i celebracji chwili, płyta, wazon lub statuetka ze słowami podziękowań ma być elementem utrwalenie chwili podziękowania i dnia samego ślubu. Można dobrać różne rodzaje szkła, od przezroczystego do kolorowego, absorbującego refleksy świetlne. To wybór nawiązujący do naszej relacji z obdarowanymi. Może stosowna będzie zieleń butelkowa jako tło dla słów o wdzięczności za wychowanie lub błękit z wierszykiem z dzieciństwa. Wybór podkreślić ma wyjątkowość naszych uczuć. Bo wyjątkowi są w dniu ślubu także Rodzice. Inną kwestią, nie mniej ważną jest także okazanie wdzięczności na forum gości. Piękną inskrypcję z podziękowaniami można odczytać w trakcie uroczystości weselnej. Wszystko zależy od tego, jak chcemy okazać szacunek i wdzięczność Kochanym Rodzicom.

 

Co pisać? Jak pisać?

Wybór treści słów i ich plastycznej formy grawerunkowej trzeba dobrać także w zależności od charakteru ceremonii. Jeśli ślub odbywa się w ekskluzywnym domu weselnym i jest sponsorowany przez rodziców właśnie funkcją prezentu weselnego dla nich będzie także nawiązanie do ich wysiłku finansowego. Wypada wtedy zadbać o symbole statusu takie jak dzbany lub puchary szklane. Może łacińska sentencja o obfitości, bogactwie i wdzięczności za siłę uczuć będzie najlepszym wyjściem. To zależy od tego, co konkretnie chcemy podkreślić. Jeśli uczestniczymy w folkowym weselu stosowniejszy będzie ozdobny kufel nawet z żartem ludowym o rodzicach. Pamiętajmy, że podziękowanie rodzicom za ślub świadczy o naszych więzach rodzinnych, które prezentujemy także innym gościom weselnym. W grę wchodzi więc tu także wizerunek rodziny w szerszym gronie. Rodzicom zwykle na nim zależy, zadbajmy więc o nich.

Zobacz więcej – https://www.krysztaly3d.pl/prezenty-slubne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *