wypryski na twarzy

Domowe sposoby na trądzik

Trądzik młodzieńczy to dość częsta przypadłość. Na rynku jest wiele środków aptecznych, które mogą być pomocne w tym przypadku. Jednak jeśli objawy tego schorzenia nie są zbyt nasilone, można wykorzystać metody naturalne. Ich zaletą jest zwykle brak skutków ubocznych. Naturalne metody walki z pryszczami mogą być również pomocne także w przypadku stosowania aptecznych środków. Jakie domowe sposoby na pryszcze warte są wypróbowania?

 

Podstawowym domowym sposobem na pryszcze jest zastosowanie odpowiedniego oczyszczania skóry. Warto używać do tego celu miękkiej wody, ponieważ zwykła chlorowana woda z kranu często okazuje się zbyt drażniąca. Wodę warto również stosować wewnętrznie – odwodnienie sprzyja pojawianiu się wyprysków na skórze.

Oprócz używania odpowiedniej wody, warto zastosować do przemywania cery także napary ziołowe. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się napar z fiołka trójbarwnego. Może być on używany zarówno jako tonik, jak i składnik maseczki pielęgnacyjnej. Można także stosować napar doustnie, trzeba jednak pamiętać, że początkowo może on przynieść zaostrzenie się dolegliwości.

Domowy sposób na pryszcze to także maseczki składające się z zaparzonych ziół oraz innych składników naturalnych. Można do tego celu zastosować zaparzony fiołek trójbarwny, a w celu zagęszczenia preparatu dodać naturalnej śmietanki.

 

Jak pozbyć się pryszczy jeśli te metody nie wystarczą? Pryszcze często wynikają ze wcześniejszego stanu zapalnego, takiego ja zaskórniki. By się ich pozbyć najlepiej jest zastosować maseczkę z zielonej glinki, którą można stosować raz w tygodniu.

Gdy wysyp pryszczy jest naprawdę duży, warto rozważyć zmiany w diecie. Niewskazane w przypadku trądziku jest nadmierne spożywanie czekolady i innych słodyczy. Warto również zmienić nieco tryb życia. Nadmierne stresowanie się może spowodować powstawanie pryszczy. Dlatego też w celu zminimalizowania tego typu objawów warto zastosować herbatki uspokajające, na przykład z melisy oraz ćwiczenia antystresowe. Jeśli metody naturalne okażą się niewystarczające, należy udać się do dermatologa.

———-
Zdjęcie: pixabay.com
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *