olejowanie wlosow

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów to niezastąpiona, naturalna metoda na poprawę kondycji włosów zniszczonych, matowych i wypadających. Systematyczne zabiegi sprawią, że włosy odzyskają blask, gęstość i zdrowy wygląd.

Jak olejować włosy?

Sposobów nakładania oleju na włosy jest kilka i najlepiej metodą prób i błędów dobrać najodpowiedniejszą dla siebie. Najczęściej stosowaną metodą jest nakładanie oleju na skalp i włosy przed ich umyciem, ewentualnie można je lekko zwilżyć wodą. Osoby posiadające mocno przetłuszczające się włosy powinny nakładać olej jedynie na końcówki. W zależności od rodzaju zastosowanego oleju, włosy należy umyć po godzinie lub dopiero następnego dnia. Należy wcześniej zrezygnować ze stosowania produktów z zawartością silikonu, gdyż oblepiają one włosy i olejowanie nie przyniesie rezultatu. Do zmywania oleju najlepiej nadają się szampony ziołowe, po których można zastosować ulubioną odżywkę.

 

Jak często olejować włosy?

Aby zauważyć widoczną poprawę w kondycji włosów, należy je olejować 2-3 razy w tygodniu. Widoczne efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Włosy systematycznie olejowane szybko odwdzięczą się pięknym wyglądem. Co najważniejsze nie będzie to chwilowa poprawa, ale trwały efekt.

 

Czym olejować włosy?

Ogólna zasada dobierania olejów polega na dobraniu oleju o odpowiedniej wielkości cząsteczek do konkretnego rodzaju włosów. Włosy wysokoporowate polubią oleje o dużych cząsteczkach, a włosy niskoporowate wręcz odwrotnie. Oleje dzielą się również na nasycone, wielonienasycone i jednonienasycone. Aby dobrać właściwy olej do włosów należy najpierw określić ich porowatość. Dla włosów wysokoporowatych najlepsze będą oleje z wiesiołka, pszenicy, soi, komosy i orzechów laskowych. Włosy niskoporowate będą dobrze tolerowały olej kokosowy, palmowy, słonecznikowy i rycynowy.

———-
Zdjęcie: pixabay.com
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *