woda dla zdrowia

Picie wody – dlaczego jest takie ważne?

Picie odpowiednio dużej ilości wody ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu oraz samopoczucia. Wydawać by się mogło, że wszyscy doskonale o tym wiemy. Mimo to jednak bardzo wielu Polaków wciąż pije zbyt mało. Warto to zmienić. Dlaczego?

Odpowiednie nawodnienie organizmu wpływa na bardzo wiele czynników. Przede wszystkim ma wpływ na nasze zdrowie – dobrze nawodnione organy wewnętrzne działają prawidłowo, woda pozwala również na skuteczniejsze usuwanie toksyn z organizmu. To z kolei wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również wygląd cery. Co więcej, nawet niewielkie odwodnienie organizmu powoduje zaburzenia koncentracji oraz utrudnia nam codzienną pracę i prawidłowe funkcjonowanie. Warto więc nie dopuścić do tego stanu.

Dla każdego z nas picie wody mineralnej powinno więc stać się nawykiem. Ile wody należy wypić, by zapewnić sobie optymalne nawodnienie, a tym samym zdrowie i dobre samopoczucie? Przyjmuje się, że dla dorosłego człowieka powinno być to okołu dwóch litrów wody dziennie, przy czym uwzględnia się tu nie tylko czystą wodę, ale również inne napoje czy zupy.

Warto również wiedzieć jaka woda dla zdrowia będzie dla nas najlepsza. Uważa się, że najzdrowsza jest niegazowana woda mineralna. Nie powoduje ona wzdęć czy innych dolegliwości, nie podrażnia układu pokarmowego. Dla naszego organizmu jest więc najzdrowsza i najlepiej przyswajalna. Warto również zadbać o to, by woda, którą pijemy miała niską zawartość sodu. Dzięki temu nie wpłynie ona niekorzystnie na nasze ciśnienie.
Pijąc taką wodę możemy być pewni, że dbamy o swoje zdrowie.

———-
Zdjęcie: pixabay.com/PublicDomainPictures
CC-License: CC0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *